Ana sayfa > haber > İçerik

Uluslararası Tren Taşımacılığı Etkilenir Ve Hatta Askıya Alınır

Dec 12, 2020

Uluslararası tren taşımacılığı etkilenir ve hatta askıya alınır

Küresel kapsamda yeni coronavirus etkisi nedeniyle, deniz yük deposu patlama, hava kargo fiyatları nın yükselmesi. Birçok nakliyatçı dikkatlerini demiryolu taşımacılığına yöneltiyor, bu da demiryolu taşımacılığının elde edilmesi de zor. Demiryolları Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde bir emir yayınladı: liman istasyonlarındaki ciddi birikme nedeniyle, 8 Aralık saat 18:00'den 13:00'e kadar Erlian ve Alashankou'ya yüklenen her türlü eşyanın yüklenmesi durdurulacak. Anahtar malzemeler varsa, grup şirketine rapor verin ve Devlet Demiryolu Grubu'na rapor verin.

Salgının 2020 yılında patlak vermesinden bu yana, Çin ve Avrupa'daki yük trenlerinin sayısı hızla artmıştır. Bazı limanlar yılın ikinci yarısından bu yana ciddi bir tıkanıklık yaşadı. Çok sayıda yük treni limanlarda aşırı stoklanmış ve zamanında ülkeyi terk edemez. Demiryolları Genel İdaresi'nin talebi üzerine, Çin Avrupa yük treni şirketlerinin bir dizi "tıkanıklığı hafifletmek ve sorunsuz akışı sağlamak" için taşıma kapasitesinin bir kısmını azalttı.

Bu yıl, daha fazla şehir Çin Avrupa yük trenleri açtı. Buna ek olarak, salgının etkisiyle, deniz ve hava taşımacılığı için bazı siparişler demiryollarına aktarıldı ve bu da yılın ilk yarısında Çin AB trenlerinin ulaşım kapasitesinde hızlı bir büyüme yle sonuçlandı ve bu da limanların sevkiyat kapasitesini aştı.

Amacıyla Çin Avrupa trenlerin sorunsuz çalışmasını sağlamak için, bazı Çin Avrupa yük treni operasyon şirketleri de Orta Asya trenlerinin çalışmasını askıya almak için bir uyarı aldık, böylece Avrupa'da yük treni biriktirme sorunu çözmek için.